MENÜ

FONTOS ÜZENET!

Fontos Üzenet

 

Powerpoint bemutató (hanggal).., gyönyörű képekkel, vaskos mondanivalóval...


Hó ellen csak zöld só 

Idén télen már tilos konyhasót (nátrium-kloridot) használni a parkok, terek és járdák fagy- és csúszásmentesítésére egy kormányrendelet alapján, melynek célja a fák és egyéb, lágyszárú növények védelme.

Bár az úttesteket ugyanakkor továbbra is lehet még sózni, de az autóállomány minőségének védelmében a módszert itt is lassan kivezethetik a fagyásmentesítő eljárások közül, a só ugyanis korrodációfokozó hatással bír, magyarul: az autók értékét csökkenti, ez pedig az amúgy is elöregedett magyar járműparkot tekintve legalábbis nem kívánatos. A hagyományos só főleg az alváz, a karosszériaelemek, a fékek és a gumik ellenállóképességét rontja az időjárás további viszontagságaival szemben.

A hazai fejlesztésű zöld só ezzel szemben a jelen pillanatban rendelkezésre álló leghatékonyabb környezetbarát csúszásgátló és jégmentesítő anyag. Édesvízi mészkő-granulátumból és kalcium-klorid 20%-os keverékéből áll, ami egyáltalán nem tartalmaz kloridiont, amely az első számú felelős a korrózió fokozásáért.

A kalcium-klorid az egyik leghatékonyabb olvasztószer, hiszen még -30 fokon is kifejti ezirányú képességét. Mivel oldódás közben intenzív hőt termel (ami akár elérheti a 60 C°-ot is), ezért egyrészt felolvasztja a jeget, másrészt a saját tömegénél sokszorta több nedvességet köt meg. A hagyományos nátrium-kloridhoz képest nem tartalmaz nátriumiont, ezért a növények nátrium-kálium egyensúlyát nem borítja fel.

Az édesvízi mészkő 1-5 mm közötti szemcsenagysággal a csúszós járdafelületek érdesítését fokozza kiválóan. A hideg idő elmúltával elmorzsolódik, lemosódik a csapadékvízzel együtt, vagy egyszerűen összesöpörhető. Egyáltalán nem ártalmas a fásszárú növényzetre, és hatékonyságára mi sem jobb bizonyíték, mint hogy négyszer, ötször kevesebb is elég belőle, mint a hagyományos sóból, így kevésbé terheli meg a környezetet.

Infóink a remek budapesti webkamerarendszert működtető UTV-től származnak, ahol ráadásul némi kedvezményt is adnak, ha rendelünk tőlük a környezetbarát termékből.

 

Forrás: alternativenergia.hu, noemisszio.blog.hu

 


 

 

Ha a fák jelentik bolygónk tüdejét.., mi történik, ha elfogynak az erdők???? 

 

 

Ha a fák jelentik bolygónk tüdejét...


    Víz
 víz
 
Egy másodpercenként egy cseppet csöpögő csapból naponta 25 liter víz vész kárba, 
azaz körülbelül 10000 liter évente!          
Egy átlagos európai 300 liter, míg a Szahara térségében élő 10-20 liter vizet használ 
fel közvetlenül naponta. Magyarországon az egy főre eső vízhasználat 110 liter.
Egy rosszul záró szelep miatt naponta feleslegesen a WC-tartályból 700 liter víz folyhat el. 
Rendszeresen ellenőrizni kell a WC-tartályt és a csapokat, hogy nincs-e vízszivárgás. 
Sok kicsi sokra megy havonta, akár több mint 20000 liter víz is elfolyhat. 
Ha folyóvíznél mosunk fogat, 50-70 liter vizet is elhasználhatunk. 
Ha a víz csak használatkor folyik, akkor 2 liter is elég a fogmosáshoz. 
Sőt fogmosó pohárral még ennyi sem kell. 
             
További információ az okos vízhasználattal kapcsolatban: 
                
        
              http://www.kvvm.hu/index.php?pid=1&sid=1&hid=1786 

 


Kattints ide →  Palackozott katasztrófa.pps

 

 

palackozott víz

 


  Tudtátok?

 

Egy kilogramm papír készítéséhez 2-3 kg oxigént adó fa, 350-700 liter víz és 8 kilowattóra energia szükséges. A papírgyártás a világ energiafelhasználásának 4 százalékáért felelős, előállítása ezen kívül mintegy 2 ezer segédanyagot igényel. Minél fehérebb, vagy minél fényesebb és színesebb a papír, előállítása annál nagyobb környezetterhelést okoz. 

Ma a teljes papírfogyasztás 48 százalékát a csomagolás emészti fel, nyomtatás és írás céljára pedig 30 százalékot használunk el. Éppen ezért kell takarékoskodnunk a papírral - írjunk, nyomtassunk, vagy fénymásoljunk mindkét oldalára! A félig használt papír másik oldala jegyzetelésre alkalmas.


 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Asztali nézet